Telegram Group Search
🙏Предстоятель очолив престольне свято найстарішого деревʼяного храму Києва

Церква в ім'я священномученика Макарія, митрополита Київського, на Юрковиці збудована у 1897 році, до 400-річчя мученицької кончини святого Макарія. Це найстаріший деревʼяний храм у Києві, який зберігся попри нищення церков у радянські часи.

За Літургією Блаженніший владика висвятив на ієрея клірика Макаріївського храму диякона Олександра Пилипенка.

Святкове богослужіння завершилось хресним ходом навколо храму.

З нагоди 40-річчя священницького служіння Предстоятель нагородив клірика храму протоієрея Анатолія Затовського орденом святителя Миколая Чудотворця.
📸➡️Докладніше, фоторепортаж.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Усі випробування перемагає лише той, хто ввіряє себе Богові – Блаженніший Митрополит Онуфрій.

«Кожна людина має свій шлях до Бога, має свої випробування. І для того, щоби пройти достойно цю дорогу, ми повинні жити з Воскреслим Христом», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді 14 травня.

За його словом, саме в Господі Іісусі Христі наша сила, мудрість, надія і спасіння.

«Тільки та людина, яка себе вручила Христу, не просто визнає, що Він є наш Бог і Спаситель, а є справжнім християнином. Така людина завжди буде переможцем в усіх випробуваннях, які зустрічаються у житті», – зазначив Першосвятитель.

Архіпастир підкреслив, що та людина, яка живе з Богом, все перемагає, «тому що Христос – це сила, яку ніхто не може здолати».

«Ані диявол, ані люди, хто би там не був, він не може нічого зробити проти сили Божої», – додав він.

Головне для людини, як пояснив Блаженніший владика, виконувати заповіді Божі. Він побажав молитвами священномученика Макарія, якого цього дня вшановує Свята Церква, жити у світлі цих священних заповідей.

«Якщо ми засвідчимо свою любов до Бога виконанням Божественних заповідей, тоді наше життя буде світлим і радісним, благословенне Богом», – сказав Митрополит Онуфрій.
У храмі в селі Розтока на Закарпатті освячено новий престол.

12 травня 2024 року, у другу неділю після Пасхи, митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор звершив чин освячення нового престолу у Михайлівському храмі села Розтока. Про це повідомляє пресслужба Мукачівської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Після чину освячення митрополит Феодор у співслужінні духовенства єпархії очолив у храмі Божественну літургію.

За богослужінням підносили сугубі молитви за Захисників України та мир на нашій Батьківщині.

Після Літургії було звершено хресний хід навколо храму.

Наприкінці урочистостей правлячий архієрей звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді. Архіпастир висловив подяку настоятелю храму протоієрею Михаїлу Густі та всім парафіянам за труди на славу Церкви Христової та закликав на всіх Боже благословення.
#Православний_календар
🗓 15 травня, середа.
(2 травня за старим стилем)
Седмиця 2-га після Пасхи.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Свт. Афанасія Великого, архієп. Александрійського (373). Мчч. Еспера та Зої, чад їхніх Киріака та Феодула (II). Блгв. і рівноап. царя Бориса, у Святому Хрещенні Михаїла (907), який прийняв Хрещення зі своїм народом у IХ ст. (Болг.). Перенесення мощей блгвв. кнн. страстотерпців Бориса і Гліба, у Святому Хрещенні Романа і Давида (1072 і 1115). Свт. Афанасія, патр. Царгородського, Лубенського чудотворця (1654).

#Святині_дня
✔️ Путивльської ікони Божої Матері (1635).

#Читання_дня
Утр.: – Лк. 21:12-19 (зач. 106). На літ.: – Ап.: Діян. 4:13-22 (зач. 11). Свт. (під зачало): Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Страстотерпцям: Рим. 8:28-39 (зач. 99). Єв.: Ін. 5:17-24 (зач. 15). Свт: Мф. 5:14-19 (зач. 11). Страстотерпцям: Ін. 15:17-16:2 (зач. 52).

#Тропар_дня
Страстотерпцям Борису і Глібу
Днесь церко́вная расширя́ются не́дра,/ прие́млющи бога́тство Бо́жия благода́ти,/ веселя́тся ру́сстии собо́ри,/ ви́дяще пресла́вная чудеса́,/ я́же твори́те приходя́щим к вам ве́рою,/ святи́и чудотво́рцы Бори́се и Гле́бе,// моли́те Христа́ Бо́га, да спасе́т ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
«Розсудіть, чи справедливо перед Богом слухати вас більше, ніж Бога? Ми не можемо не говорити про те, що бачили й чули» (Діян. 4:19-20). Так говорили владі св. апостоли Петро та Іоанн, коли їм забороняли говорити про Господа Іісуса Воскреслого, після того, коли вони Ім'ям Його зцілили кульгавого від дитинства. Не побоялися вони погроз, бо очевидність істини не дозволяла їм мовчати: ми бачили й чули, говорили вони, і руки наші торкалися, як потім додав св. Іоанн (1 Ін. 1:1).

Вони очевидці: очевидці ж, за засадами людського пізнання, – перші надійні свідки істини. У цьому відношенні жодна галузь людських знань не має подібних свідків. Через те, що відтоді минуло 18 1/2 століть (тепер уже 20 – ред.), сила їхнього свідчення не применшилася анітрохи, а отже не применшилася й очевидність істини, яку вони свідчать. Якщо відпадають у невір'я, – а нині тих, хто відпадає, дуже багато, – то відпадають не з іншої причини, як тільки через нестачу розсудливості. Не хочуть обговорити і захоплюються примарами, яким лестощі серця порочного охоче надають деяку ймовірність. Бідні душі! Гинуть, уявляючи, що потрапили, нарешті, на належний слід, і радіючи тому особливо, що перші вступили в цю колію і стали для інших передовими вожаками. Але не велика радість сидіти на зібранні насмішників.


#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 15 травня, середа. (2 травня за старим стилем) Седмиця 2-га після Пасхи. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Свт. Афанасія Великого, архієп. Александрійського (373). Мчч. Еспера та Зої, чад їхніх Киріака та Феодула (II). Блгв. і рівноап.…»
15 травня – пам’ять святителя Афанасія, патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця

☘️Святий Афанасій народився у 1560 році на острові Крит. Незважаючи на свою освіченість і популярність у суспільстві, його вабило життя християнських подвижників. Полишивши мирські турботи, угодник Божий пішов на Святу Гору Афон і невдовзі став відомий, як видатний проповідник.

☘️У 1626 році просвітитель був направлений до міста Солунь, де він поширював Христове вчення серед валахів та молдован, для яких переклав Псалтир з грецької на їхню рідну мову.

☘️Своїми незвичайними здібностями та духовними обдаруваннями він привернув увагу патріарха Константинопольського Кирила (Лукаріса). У 1631 році святий Афанасій був поставлений митрополитом Солунським.

☘️Згодом, після вигнання турецькою владою патріарха Кирила, святителя звели на патріарший престол. Перебуваючи на первосвятительській кафедрі, патріарх Афанасій вів невпинну боротьбу за Православ'я проти єретиків та мусульман.
Пробувши на патріаршому престолі лише 40 днів, підступами ворогів Православ'я він був усунений з кафедри.

☘️Святитель вирушив на Афон, де якийсь час подвизався в усамітненні. З 1638 року архіпастир знову очолив Солунську кафедру. В ті часи в храмах Солуні через утиски мусульман не вистачало церковного начиння. Тому святитель часто звертався за допомогою до руських людей і сам неодноразово відвідував святині на Русі.

☘️У 1654 році під час однієї з таких подорожей святий Афанасій важко захворів. Він зупинився у Преображенському Мгарському монастирі міста Лубни, де і спочив у Господі.

☘️За грецьким звичаєм святитель був похований в сидячому положенні.Нетлінні мощі святого патріарха Афанасія, прославлені численними чудесами і знаменнями, покояться в місті Харкові, у Благовіщенському кафедральному соборі.

🍀Щодня до цієї святині линуть сотні і тисячи людей з молитвою про небесну допомогу святителя Афанасія у всіх потребах, які спотикають нас на земних шляхах.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🌿Напередодні дня памʼяті преподобного Феодосія Печерського духовенство за богослужінням співають величання одному із засновників Києво-Печерської Лаври.

📍Києво-Печерська Лавра, храм в імʼя прп. Агапіта Печерського.
У Красилові віряни УПЦ відстояли свій храм.

Увечері 14 травня пресслужба Хмельницької єпархії повідомила про здійснення спроби захоплення храму Різдва Христового у Красилові. До церкви незаконно проникли невідомі та зачинилися зсередини, а біля території храму зібралися активісти. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

З місця подій віруючі вели пряму трансляцію.

Настоятель та парафіяни церкви Різдва Христового зверталися до поліції, представники якої намагалися вести переговори з особами, котрі незаконно проникли у святиню.

Після багатогодинного протистояння віруючі відстояли свій храм.

З місця подій повідомляють, що внаслідок перебування у храмі осіб, що вчинили провокацію, була понівечена частина церковного начиння.

15 травня пресслужба Хмельницької єпархії повідомила про захоплення Покровського храму села Сутківці, який є унікальною пам’яткою архітектури ХV-ХVІ ст. Як зазначають у Хмельницькій єпархії, заволодіння храмом було здійснено силовим шляхом вибиття вхідних дверей.
На сайті, відео.
🇮🇹🇺🇦Клірик Одеської єпархії в Італії зустрівся з мером міста Помпея, який допомагає відновлювати Преображенський собор.

15 травня в Помпеї (Італія) відбулася зустріч мера міста Карміне Ло Сапіо з помічником настоятеля Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Одеси протоієреєм Мирославом Вдодовичем.

Священник взяв участь у зустрічі з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела. Він подякував меру за допомогу у відновленні Спасо-Преображенського собору, який постраждав від ворожого обстрілу 9 місяців тому.

Отець Мирослав передав Карміне Ло Сапіо точну копію Касперівської ікони Божої Матері. У відповідь мер подарував клірику Одеської єпархії герб міста.

В єпархії також продовжують власний збір коштів на відновлення святині.
16 травня – пам’ять преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського — родоначальника чернецтва на Русі

☘️Угодник Божий родився у 1009 році у Василькові, поблизу Києва. З юних років він виявив незламний потяг до подвижницького життя. Рано втративши батька, хлопчик залишився під наглядом суворої матері. Вона часто карала сина за його прагнення до подвижництва, але преподобний не хотів віддалятися від Господа.

☘️У 24 роки він таємно покинув рідний дім, і з благословення преподобного Антонія, прийняв чернечий постриг в Києво-Печерському монастирі. Монах Феодосій трудився в обителі більше всіх і нерідко брав на себе частину послухів братії. За духовні подвиги Господь наділив святого дарами прозорливості і вигнання злих духів.

☘️У 1057 році братія у Христі обрала блаженного Феодосія настоятелем монастиря. Слава про його подвиги привернула безліч ченців до обителі, у якій він побудував нову церкву і келії. Також преподобний ввів суворий чернечий устав, за яким і донині живуть монахи Святої Печерської обителі. Згодом від Печерського монастиря всі обителі на Русі прийняли саме цей устав.

☘️Заздалегідь передбачивши свою кончину, преподобний Феодосій мирно відійшов до Господа у 1074 році. Мощі преподобного були заховані братією монастиря від наруги під час монголо-татарської навали і до сих пір знаходяться прихованими для нас.

☘️Преподобний отче Феодосіє, моли Бога за нас!
16 травня – вшанування ікони Божої Матері «Успіння» Києво-Печерської, принесеної з Царгорода

☘️Історія появи цієї ікони сягає часу зародження стародавнього монастиря. Божа Мати, обравши Печерську Лавру Своєю обителлю, неодноразово дивами свідчила про заступництво і на знак благовоління прислала в обитель Свій образ. Ось як розповідає про це Патерик Печерський.

☘️Цариця Небесна, побажавши спорудити у Печерському монастирі храм, закликала до Влахернської церкви у Константинополі чотирьох відомих архітекторів. Вона вручила їм ікону Успіння, частки мощів семи мучеників (під основу храму) і благословила йти до Києва будувати церкву. Прибувши до міста у 1073 році, зодчі вручили духовний скарб преподобним Антонію та Феодосію і розповіли, як були покликані до будівництва храму.

☘️Виконавши волю Діви Марії, зодчі спорудили Велику церкву, названу на честь Успіння Пресвятої Богородиці, і, прийнявши чернечий постриг у Печерському монастирі, нетлінними мощами навіки спочили в лаврських печерах. Благодатна ж ікона була влаштована над Царськими вратами новозбудованої церкви.

☘️На іконі зображено, як у глави Приснодіви стоять шість апостолів і серед них святий апостол Петро з кадилом; біля ніг Її — п'ять учнів Христових, апостол Павло зображений тим, хто припадає з лівого боку до ніг Богоматері. Посередині зображений Спаситель, Який тримає в пеленах душу Богородиці, а біля Його голови — два Ангели з білими убрусами (полотнами).

☘️Багато напастей випало на долю Києво-Печерської Лаври, і щоразу чудотворна ікона залишалася неушкодженою. Так було до вибуху Успенського собору в 1941 році. Після цієї сумної події ікона безслідно зникла.

☘️В даний час у Хрестовоздвиженському храмі Лаври над Царською брамою знаходиться список ікони Успіння Києво-Печерської. Ця ікона так само, як первісний чудотворний образ, вставлена в позолочений круглий кіот і, як і раніше, після Літургії опускається для поклоніння численних паломників по старому звичаю монастиря.

☘️«О, Пресвята‌я и Пренепоро‌чная Де‌во Богоро‌дице! Приими‌ на‌с, недосто‌йных рабо‌в Твои‌х, убо‌гое моле‌ние с ве‌рою и любо‌вию принося‌щих пред чу‌дным о‌бразом Твои‌м; да посети‌ши ми‌лостивно грехо‌вное житие‌ на‌ше, просвеща‌юще его‌ све‌том покая‌ния!».
https://www.tg-me.com/nizhin_eparkhia/8730
#Православний_календар
🗓 16 травня, четвер.
(3 травня за старим стилем)
Седмиця 2-га після Пасхи.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Мчч. Тимофія і Маври (близько 286). Прп. Петра чудотворця, єп. Аргоського (Х). Прп. Феодосія, ігумена Києво-Печерського (1074). Свт. Феофана Перифеорійського (після 1353). Прпп. Іуліанії (1393) та Євпраксії (1394) Московських. Сщмч. Миколая Беневоленського пресвітера (1941).

#Святині_дня
✔️ Ікон Божої Матері: «Успіння» Києво-Печерської, принесеної з Царгорода (1073), Печерської (із предстоящими Антонієм і Феодосієм) (1085) і Свенської (Печерської) (1288).

#Читання_дня
Утр.: – Лк. 6:17-23 (зач. 24). На літ.: – Ап.: Діян. 4:23-31 (зач. 12). Прп.: Євр. 13:7-16 (зач. 334). Єв.: Ін. 5:24-30 (зач. 16). Прп.: Мф. 11:27-30 (зач. 43).

#Тропар_дня
Преподобному Феодосію Печерському
Возвы́сився на доброде́тель,/ измла́да возлюби́в мона́шеское житие́,/ к жела́нию до́блественне дости́г, всели́лся еси́ в пеще́ру/ и, украси́в житие́ твое́ поще́нием и све́тлостию,/ в моли́твах, я́ко безпло́тен, пребыва́л еси́,/ в Ру́сстей земли́, я́ко све́тлое свети́ло, просия́в, о́тче Феодо́сие,/ моли́ Христа́ Бога́ спасти́ся душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 5:24-30)
«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло – у воскресіння суду» (Ін. 5:29). Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожна в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть. Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші – діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла – і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства. Бог – життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 16 травня, четвер. (3 травня за старим стилем) Седмиця 2-га після Пасхи. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Мчч. Тимофія і Маври (близько 286). Прп. Петра чудотворця, єп. Аргоського (Х). Прп. Феодосія, ігумена Києво-Печерського (1074).…»
2024/05/16 14:18:19
Back to Top
HTML Embed Code: